SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kanna 12611128
nr 1261 1128
Kanna
silver, London, 1800-tal. Höjd: 10. Vikt: ca 112 g
Kondition: bucklor, inskrption
måndag 17 juni 2019
kl 18:02:46
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver